Jednotný formát u všech bodů

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41897Příspěvek Gumídek

Prosím všechny správce kategorií : už konečně dodržujme stejný formát kategorií. Myslím tím, aby se u spousty kategorií už konečně odstranilo to zbytečné dublování údajů. Myslím tím, že se v první poli opakují údaje - název ulice a název města. Jednou jsou k tomu určena jiná pole, tak proč to cpát ještě znovu do jiných. Stejně se pro každý typ navigace generují jiné styly záznamů. Už jsme se dohodli u bank a bankomatů, a postupně už to s Jiráskem předěláváme skoro u všech bankomatů a bank. Čerpací stanice už jsou hotové...Ale už je opravdu třeba aby POI měl jednotný formát, a ne aby byly kategorie dělané stylem - každý pes-jiná ves....V případě slučování kategorií je to velmi důležité, protože jinak se sloučením nevyrobí sloučená kategorie, ale totální chaos...A všem, kteří postupně již kategorie předělali, či předělávají, tímto moc a moc děkujeme za ochotu....!!!!
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41898Příspěvek Gumídek

Bohužel občs narážím na to, že ačkoliv se to snažím vysvětlit správcům kategorií, tak někdy narazím na to, jako například u FerdyXXL, že mi pouze lakonicky sdělí, že je to nesmysl, a dál pokračuje v tom samém. Henry, prosím tě, byl by jsi schopen toto správcům vysvětlit, abychom to zde dali trochu do pořádku ???
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41904Příspěvek Henry

Ano, opravdu je špatné vkládat název města či ulici do názvu - pak se to generuje 2x.
Pokud to v současném systému některým navigacím generuje nesprávně, tak je to třeba nastavit při generování.

Vím, že staré neupravované záznamy město v názvu mít mohou, ale u nových to nemá co dělat!
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41910Příspěvek Gumídek

Ano, staré ano, ale ty zase nemají vyplněna ostatní pole....A to někteří nechtějí pochopit....Požádal jsem ve 14:36 přes SZ správce FerduXXL, aby se zde zúčastnil této diskuze, a vysvětlil nám, proč nechce ty záznamy opravit. Problém je v tom, že on nereaguje....ale přitom na poi byl v 15:52, protože dělal opravu v kategorii Bankomaty GE Money ...Tak to nechápu...slušnost by byla, aby se zde objevil, a vysvětlil svůj postoj...třeba k němu má nějaký důvod..
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41912Příspěvek Gumídek

Henry, jak se zde postupuje se správcem, který nechce komunikovat..??? A nechce udělat úpravu, která je rozumná a hlavně správná...???
vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41913Příspěvek vid02

Pro výstrahu popravit...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41915Příspěvek Gumídek

Tak to nebylo myšleno. Jen jsem se ptal, jestli se s tím dá vůbec nějak hnout....
V 11:02 jsem mu opět poslal SZ, ať navštíví toto vlákno, a něco k tomu řekne...Nekomunikovat a neodpovídat je přece blbost...Tak uvidíme...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41919Příspěvek Gumídek

Tak mi odpověděl, prý má dost práce a málo času, prý si vlákno přečte......Tak uvidíme...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41973Příspěvek Gumídek

Henry, byl bych rád, aby jste z pozice adminů vysvětlili správcům, aby přestali dublovat data. Jen jeden příklad za všechny : Bankomaty Ge Money. Každý bod má v prvním poli nejen město, ale i ulici s číslem. Takže správce vůbec nepochopil, proč a z jakého důvodu jsou rozdělená pole, a stále pokračuje v tvorbě nových bodů stejným způsebem. A aby to bylo ještě lepší, v polích má jména měst a ulic s diakritikou.., a v prvním poli bez diakritiky. To je stejné, jak kdybych si při svícení elektřinou ještě přisvěcoval petrolejkou. A to není jediný správce, který s tím stále pokračuje...Tímto způsobem zde pořádek a přehled nikdy neuděláme....p.s. To, že si FerdaXXL vlákno přečte(napsal mi to v SZ), a odpoví proč nechce změnit formát bodů, a co proti změně má, tak to byly jenom kecy...
Proto vyzývám Henryho a Rossiniho, aby poučili správce o tom, jak se mají vyplňovat jednotlivá pole. Protože s ostatními správci se o tom evidentně bavit nechtějí....
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41983Příspěvek Henry

No co se dá dělat? V KNOWLEDGE BASE je jasně napsáno - jeden údaj pouze do jednoho pole - jinak vzniknou duplicity.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41987Příspěvek Tonny

Dovolím se v souvislosti jednotného formátu dotázat i na jednotnost kategorií jako celku.

Předesílám, že nikoho nenapadám a neurguji, jen se velmi opatrně a s obavou, zda nebudu pranýřován zmíním o jednom slibu, který zde už dávno padl - chci tím říct, že vím, že ne vše, co je v plánu se podaří ať už technicky či časově dokončit.
Mimochodem, pokud tedy bude sraz - viz jiné vlákno - budu na srazu chtít diskutovat třeba o:

- zadávání nových bodů v "novém" rozhraní - např. to co se mi zobrazí po Zadat firmu v kategorii restaurace bych uvítal i u dalších kategorií, mimochodem by to řešilo zde komentovaný nesprávný tvar záznamů

- asi před rokem slíbené přepracování polí pro kategorii Hrady, Zámky. Proto také nějak nepospíchám s plněním "své" kategorie" Historické_památky, pač stále čekám, že se tohoto dočkám nebo že bude napsáno,že se to nepodařilo a nemám s tím počítat. Už před 3/4 rokem se zde objevila hláška od rossiniho v 13 čer 2010 21:15 zde http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... 7&start=30, od té doby to zřejmě vyšumělo.

- na srazu hodlám diskutovat i o kategoriích jako takových, pro ilustraci jak a o čem příklad: Kategorie železniční přejezdy je podle mne v teto formě nesmyslná.
Na každý železniční přejezd upozorňují dopravní značky, viz 240, 160, 80 m a pak ještě značka přímo na přejezdu.
Tato kategorie by mohla mít smysl za předpokladu, že by upozorňovala POUZE na přejezdy chráněné pouze výstražným křížem a na přejezdy se špatnými rozhledovými poměry.
Tak, jak je pojata v současné době pouze supluje dopravní značky.

Uznávám, že je to věc názoru a zřejmě ne všichni budou se mnou souhlasit. Ale soudím, že od toho ta diskuse zde je...

Prosím, aby tento příspěvek nikdo nebral,jako útok na svou osobu, jde o diskusi a stanovení toho, co "ano", co "ne" a co "bude se řešit".
Děkuji všem za názory.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41988Příspěvek vid02

Kategorie Železniční přejezdy v této podobě rozhodně nesmyslná není, je to oficiální databáze s čísly přejezdů. Ale nemusíš si ji stahovat (natož se na ni nechat upozorňovat), klidně můžeš v případě potřeby pobíhat po přejezdu, hledat na výstražném kříži jeho číslo a doufat, že ho nějací výrostci neseškrábali.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 41990Příspěvek Tonny

Díky za vysvětlení, argument o čísle o přejezdu beru jako podstatný důvod a tvůj názor uznávám.
Dovětek o pobíhání na přejezdu jsi si mohl odpustit, přesto ti děkuji.
Tímto svoji výhradu vůči kategorii ruším a omlouvám se, bral jsem to čistě z hlediska upozorňování na přejezdy a číslo přejezdu jsem do teto chvíle nebral v potaz. Beru názor zpět, omluva
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42035Příspěvek Gumídek

Henry, zadal jsem žádost o zneveřejnění, jenže, jelikož jsem ji zadal já, nemohu hlasovat. A ostatní jsou zase alibisti, protože je tam jen jeden hlas....Páni admini a správcové, jestliže se zde snažíme udělat nějaká pravidla, aby kategorie k něčemu vypadaly, tak ale proto musíme něco udělat...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42038Příspěvek Gumídek

Kategorie je zneviditelněná, tak doufám, že na základě toho FerdaXXl začne komunikovat, a problém se nám podaří zdárně vyřešit a dovést do konce. tím ale nekončíme, protože je ještě moc a moc kategorií "v nepořádku". Chtěl jsem se vyhnout silnějším slovům...
Odpovědět