Nové radary v Praze

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1137Příspěvek MilanSu

No já si myslim, ze je jednudussi slucovani (ktere vicemene nastavim na POI.CZ ve svem XML a udelam to pouze jednou) nez nasledne rozdelovani. Mne osobne to celkem nevadi, stejne pouzivam sloucene a vlastni POI.DAT, ale pro uzivatele, ktery to chce mit rozdelene mi to pripada jednodussi. Protoze aktualizace v pripade zmen pomoci POEDITu je v podstate na jedno kliknuti
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
ufo
Příspěvky: 1
Registrován: 24.5.2006, 6:05

radary jizni spojka

Příspěvek: # 1138Příspěvek ufo

Ahoj vsem,

jezdim po spojce kazdy den krom sobot , snazil jsme se najit ty inzerovane radary. Jeden ,ktery se zatim nemeni je cca u sjezdu na Prumyslovou kdyz se jede z Cernaku ,urcite vite byly tam ty elektricke znacky. Nevim zda to je novinka ale dnes ty elektricke znacky [70-80km] byly cca na urovni Krce se stejnou bednickou jako jsou u toho sjezdu na Prumyslovou.
Zhruba tyden se snazim najit dalsi radary, dle popisu umisteni.
Koukam na sloupi na znacky na mosty mezi svodidla ,nikde neni nic videt tak si rikam ,jestli to neni jen propaganda a mi jim to zerem?
Nebo vite kde jsou ?

Iljich
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1139Příspěvek bloodik

Dobre. Takze je otazka, kolik tech kategorii bude ? Zustanou tak jak jsou (tedy Mobilni a Stacionarni) nebo se jeste od stacionarnich oddeli Usekove? A bude se u vsech v nazvu uvadet (za predpokladu, ze na uzitecnosti uvadeni rychlosti jsme se uz shodli) pouze rychlost [30], kdyz uz budou rozdeleny do kategorii, nebo i typ [M30] kvuli prehlednosti pri eventuelnim slouceni do jednoho souboru?
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1140Příspěvek MilanSu

Doporucoval bych oddelit usekove a ponechat znaceni i primo v kategorii pro slouceni, tak to pouzivame vsude (viz treba CS apod...)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1141Příspěvek bloodik

Ted jsme si asi nerozumeli ... tim "bude se u vsech v nazvu uvadet " jsem mel na mysli nikoliv nazev kategorie, ale nazev jednotlivych POIs ...
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Medcin
Příspěvky: 39
Registrován: 12.12.2005, 11:01

Příspěvek: # 1142Příspěvek Medcin

Když se podíváte na zahraniční poi, (např. viz odkaz na Francii) tak tam uvidíte že každy typ a rychlost má svou vlastní skupinu (a ikonu).

Dle mého názoru bychom to měli také tak udržovat. Koho zajímají obecně radary, ať si to sloučí.

Chápu, že jsou tu jedinci, kteří jsou limitováni maximálním počtem kategorií., ale jsou tu také tací, kteří mají jen 2-3.

Takže můj návrh je:
- každá kombinace svou vlastní kategorii
- i přes jednoznačnost kategorií uvádět kód na začátku, aby se informace po sloučení neztratila.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1143Příspěvek Henry

Zahraniční POI většinou negenerují automaticky do ov2, je lepší to mít v jedné kategorii kvůli správě a následně aktualizaci, není pak problém naprogramovat to tak, že se ti stáhnou buď jen vybrané rychlosti nebo všechny zabalené v ZIPu...
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1144Příspěvek bloodik

Takze ja bych si to teda shrnul (dela mi to dobre ;) ) co vyplynulo z diskuse ...

- POI zustanou rozdeleny do kategorii jako doposud , prida se jedna nova kategorie. Takze budou kategorie CZ_Radary_Mobilni, CZ_Radary_Stacionarni, CZ_Radary_Usekove

- v nazvu kazdeho POI se bude v hranatych zavorkach uvadet vzdy Typ(M,S,U) a Rychlost (30,40,50,60,...) tedy [M50] Jmeno radaru ... pokud rychlost neni znama, asi bych pouzival xx ( [Mxx] Jmeno radaru )

Rikam to spravne ?
Osobne si myslim, ze to je takto velmi rozume nastaveno ... kategorii neni "neprehledne mnoho" a kdo nechce pracovat s rychlostmi, muze Radary vyuzivat beze zmeny stejne jako doposud.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1145Příspěvek Henry

Souhlas.

Když už se budete další vyjadřovat, tak ještě můžete k tomu, že bych současné názvy položek skriptem doplnil o [Sxx] u stacionárních a [Mxx] u mobilních radarů, před názvem položky, aby se to adminům líp upravovalo.

Přesný výpis rychlostí by byl dle Checkpointu:
20, 30, 40, 50 až 130 a xx pro nedefinovanou rychlost či měření něčeho jiného...
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1146Příspěvek MilanSu

Taky mne to pripada rozumne, i kdyz vcera jsem si cetl Henryho odkaz na TT 6 a pokud bude, tak uz by tam meli rychlosti taky byt.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1147Příspěvek libor_m

To ale bude Milane stejné, jako u č.p. Bude to pouze někde a spolehnout se na to dát rozhodně nebude.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1149Příspěvek MilanSu

No ja vim, ze nase POI jsou nedostizne :D , jenom by to chtelo nejaky plugin, ktery by pri nastaveni upozorneni na POI, vypsal v hornim radku POI, to by bylo super.
No vzhledem k pripravovanemu bodovemu hodnoceni a zvyseni pokut se stejne asi budu snazit jezdit dle predpisu (myslim rychlostnich)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1150Příspěvek bloodik

Garminy prave to jmeno POI vypisujou, proto jsem to negde drive uvadel jako plus mit tu informaci o rychlosti "na zacatku" nazvu. Ze to TomTom/CheckPOInt nevypisuje uz jsem jaxi pozapomel, nemel jsem ho pusteny uz nejmene rok (i'm in love with my nüvi ;) ).
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Příspěvek: # 1152Příspěvek bloodik

Takze otazka na admina Radaru: muze se akce "prejmenovani vsech POI" (pridani [Xxx] na zacatek nazvu) spustit ?

Muzete pak pozadat prispevatele, aby, pokud mozno, doplnili rychlostni data u jednotlivych radaru?

P.S. ... pokud se Vam na tuto akci nedostava casu, nabizim "prevzeti" sekce Radary do spravy, treba docasne. (Tedy pokud bych dostal, jako "mistni novacek", duveru kolektivu :) )
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1155Příspěvek Henry

Takže jsem doplnil [Yxx] do názvu položek u radarů a vytvořil novou kategorii CZ-Radary_usekove a přiřadil je Baharisovi. Takže můžete začít aktualizovat data...
Odpovědět