poi.benekov.com

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2181Příspěvek MilanSu

Tak jsem to schvalne taky vyzkousel. Na PC stahnu posledni ZIP (4 soubory CZ-Doprava a Doprava_dnes ov2 a csv) a vse v pohode, normalne rozbalim a nakopiruju na SD.
Ve Variu v podstate obdobne, zaskrtnu po stazeni rozbalit a pak soubory jedn po druhem rozbalim a nastavim strom do slozky na SD karte s mapou a je to.
Pouzivam na PC i na Variu standartni IE, na Variu s PIE +
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Turboleon
Příspěvky: 36
Registrován: 15.9.2006, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 2182Příspěvek Turboleon

Poslední zip neeee. Ten mi jde taky. Zkus ten PRVNÍ, CZ-Doprava.ov2.zip, čili třetí zaškrtávací možnost. Jde ti to na PC? Mě ani na PC, a tím tedy, logicky, ani na PDA......Díky.
Edit: ještě jinak, mě jde hlavně o CZ-Doprava_dnes. Tam ten zip nejde taky !! Blbej snad nejsem... :(
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2185Příspěvek Henry

Ještě jednou, klikneš-li na třetí radiobutton nabídne se ti ke stažení - CZ-Doprava.ov2.zip
Není to ale ZIP formát, ale ov2 formát, tak přípona tam je JEN proto, aby to šlo stáhnout z PDA popř. Smartphonů (např. pro Smartphony s Win2003SE je nutné stáhnout s příponou JPG, takže CZ-Doprava.ov2.jpg - program pro prohlížení obrázků vyhodí chybu, ale ty si můžeš tento soubor zkopírovat do map a v souborovém manažeru - moc doporučuju Total Commander tuto příponu umazat).
Takže používáš Total Commander??? Zkus tento soubor přejmenovat v něm (a nesnažit se ho rozbalovat, není to ZIP soubor, i když má takovou příponu).

Pokud ti ani toto nestačí, tak si pročti info o tomto projektu zde:
http://www.poi.cz/poibb/viewtopic.php?t=84
Turboleon
Příspěvky: 36
Registrován: 15.9.2006, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 2188Příspěvek Turboleon

Total Commander nepoužívám. Takže se mi to ztáhne jako ov2 soubor, ale PDA ho považuje za zip a jako zip se ho snaží rozbalit - pochopitelně neúspěšně? Už jsem nad tím ztrávil asi 10 hodin, a nezvládl to ani kamarád, který je zkušený PDčkář, proti mě x let....... :!: Zkusím jestli mi to nepůjde přes JPEG.

Edit: nejde to taky, tedy ne nativními prostředky WM5. Takže jediná cesta je instalovat Total Commander a v něm přejmenovávat příponu souboru?
Edit2: po instalaci Total Commanderu mi to již jde :roll: Dám v něm jen přejmenovat a při tom odstraním příponu zip.
Edit3: pokud někomu řeknu, že je perfektní web s traffic info do TT a dám mu odkaz na benekov.com, tak je vše O.K., pokud bude ztahovat ov2 soubor přes PC. Jakmile to zkusí přímo do PDA, je velká pravděpodobnost, že ZIP bude prostě považovat za ZIP a tak s ním pracovat, a dopadne jako já. Asi by tam (benekov.com)stačila jedna věta, že ten ZIP není ZIP, a že je to kvůli ztažení a že po ztažení je nutné pomocí Total Commanderu příponu smazat, čímž z toho vznikne normální ov2 soubor. A nedávat při uložení rozbalit !!
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

funkčnost poi.benekov.com

Příspěvek: # 3212Příspěvek Jirásek

Mám dotaz. Možná pro Henryho.
V poslední době jsem si několikrát stáhnul doprava.ov2 a doprava_dnes.ov2. Mám dojem, že obsah se příliš nemění, v obou kategoriích je duplicitní, ale hlavně silně zastaralý.
Jestli dobře chápu, tak podklady pro automatické generování těchto kategorí jsou získávány o policie ČR. Někde něco asi nefunguje dobře.

Jsou opravdu podklady od policie tak špatné a neaktuální :evil: ?

Předpokládal jsem, například, že se objeví informace o uzavírce Štefánikova mostu v Praze - dosti velká komplikace v této oblasti - a nic!


Pokud jsem mimo mísu, tak mne prosím nakopněte :D . Dík.

Upraveno 4.2. Zkusil jsem znova stahnout uvedené soubory, žádná změna. Oba soubory mají stejný obsah. Jestli se mohu spolehnout na první záznam v souboru, tak jsou z 19.12. (obecný popis sjízdnosti a počasí).
Naposledy upravil(a) Jirásek dne 4.2.2007, 14:02, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3215Příspěvek FerdaXXL

no joooo Štefánikuv most .... to budou zase jatka .... :twisted:
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3222Příspěvek Henry

Ano, mou vinou to 19.12. přestalo fungovat. Jelikož to nepoužívám, tak jsem o tom nevěděl :oops: :oops:
Už je to opět funkční, ale tvůj problém to nevyřeší. Ona totiž pražská policie nehlásí souřadnice, ale jen ulice viz.:

Kód: Vybrat vše

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?> 
- <ZPRAVA>
  <ID>279504</ID> 
  <TYP>Praha - omezení</TYP> 
  <SUBTYP>Dopravní nehoda</SUBTYP> 
  <ZAVAZNOST>informativní</ZAVAZNOST> 
  <PLATNOST_OD>2007-02-04T11:14:00</PLATNOST_OD> 
  <PLATNOST_DO>2007-02-04T12:14:00</PLATNOST_DO> 
  <POPIS>2 X OA</POPIS> 
- <MISTO>
  <NAZEV>Praha 7</NAZEV> 
  <ULICE>Dukelských hrdinů</ULICE> 
  <SMER>x Nábř. kpt. Jaroše</SMER> 
  </MISTO>
  </ZPRAVA>
nebo:

Kód: Vybrat vše

 <?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?> 
- <ZPRAVA>
  <ID>279512</ID> 
  <TYP>Praha - omezení</TYP> 
  <SUBTYP>Dopravní nehoda</SUBTYP> 
  <ZAVAZNOST>informativní</ZAVAZNOST> 
  <PLATNOST_OD>2007-02-04T13:22:00</PLATNOST_OD> 
  <PLATNOST_DO>2007-02-04T14:22:00</PLATNOST_DO> 
  <POPIS>2 x OA, kruhový objezd u OC Chodov</POPIS> 
- <MISTO>
  <NAZEV>Praha 4</NAZEV> 
  <ULICE>Roztylská</ULICE> 
  <SMER>OC Chodov</SMER> 
  </MISTO>
  </ZPRAVA>
nebo:

Kód: Vybrat vše

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?> 
- <ZPRAVA>
  <ID>279519</ID> 
  <TYP>Praha - omezení</TYP> 
  <SUBTYP>Dopravní nehoda</SUBTYP> 
  <ZAVAZNOST>informativní</ZAVAZNOST> 
  <PLATNOST_OD>2007-02-04T14:28:00</PLATNOST_OD> 
  <PLATNOST_DO>2007-02-04T15:28:00</PLATNOST_DO> 
  <POPIS>DN motocyklista</POPIS> 
- <MISTO>
  <NAZEV>Praha 10</NAZEV> 
  <ULICE>K Dálnici</ULICE> 
  <SMER>Uhříněves</SMER> 
  </MISTO>
  </ZPRAVA>
Takové informace bych mohl zpracovat jedině, kdybych měl databázi souřadnic těchto ulic (křižovatek), což je si myslím v Praze nemožné.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3224Příspěvek Jirásek

Henry díky,
můj problém není Štefánikův most, jsem pražák, nějakou nábližku si najdu :) Chudáci co neznají Prahu, ty si asi užijou (než se to zaběhne).
Můj problém byl obecný, několik dní jsem hledal, kde dělám botu :D .
Je mi jasné, že bez souřadnic nic nezmůžeš.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět