Správa POI

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 527Příspěvek Roacher

Ted jsem to nejak nepochopil-ten registr obsahuje vsechna cisla popisna v CR,nebo jen nekterych mest?
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 528Příspěvek MilanSu

V soucasne dobe jsou k dispozici c.p. pro krajska mesta a byvale okresni mesta (nekde jsem to cetl, ted to nemohu najit, ale v Klatovech treba nejsou souradnice .., tak nevim).
Treba Plzen ma 23598 c.p., Praha 117688, Klatovy 4408.
Presna cisla budu vedet, az mi dorazi CD
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
RiNo
Příspěvky: 5
Registrován: 1.1.2006, 18:57
Bydliště: Chomutov

Příspěvek: # 529Příspěvek RiNo

Chci rovněž přispět do tohoto projektu. A protože jezdím po světě autem Škoda Octavia, rád bych udělal v kategorii CZ-Auto POI pro prodejny a servisy této značky. Mám už databázi asi 100 servisů. Chci se zeptat, jestli už na něčem podobném někdo nepracuje, aby to nakonec nebyla zbytečná práce!
Díky za info.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 530Příspěvek Henry

MilanSu píše: V soucasne dobe jsou k dispozici c.p. pro krajska mesta a byvale okresni mesta (nekde jsem to cetl, ted to nemohu najit, ale v Klatovech treba nejsou souradnice .., tak nevim).
Treba Plzen ma 23598 c.p., Praha 117688, Klatovy 4408.
Presna cisla budu vedet, az mi dorazi CD


Tak jsem si to otevřel Klatovy, vybral náhodně ulici Plzeňská a náhodně číslo a na mapě se mi to normálně zobrazilo, tak nevím, kde jsi našel, že v Klatovech nejsou souřadnice. Našel jsem tam úplné "prdele" i s číslama :o)
No 2 500 000 adres je dost, to by podle mě TomTom už nezkousl ani v POI.DAT, ale kdo ví :o) Když se vytvoří několik Poi.datůůů (jen čechy, jen morava...) Dal bych to do jedné kategorie s formátem: "MESTO-ULICE-CISLO ORIENTACNI/CISLO POPISNE".

Obrázek
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 531Příspěvek MilanSu

No na www ti to ukaze na mape, ale to je jina aplikace (OK System). V datech nejsou souradnice S-JTSK (ty se musi prepocitat do WGS84).
Takze asi by se to muselo dohledavat rucne, coz je nepredstavitelne.
Pokus si das treba Plzen a nastavis si zobrazeni souradnic X,Y, tak tam jsou, u Klatov ale ne.

DOPLNEN
Citace z www
"Upozornění:
Definiční body stavebních objektů a mapové podklady použité v těchto službách nejsou součástí UIR-ADR a uživatelům se neposkytují.

Současný registr UIR-ADR má strukturu 4.2.
CD s celorepublikovými daty struktury 4.2 jsou bezplatně k dispozici na MPSV u správce registru UIR-ADR Ing. Eliáškové.
Registr zatím obsahuje souřadnice X, Y definičních bodů adresních míst pouze u domů s číslem popisným v krajských městech a v bývalých okresních městech Středočeského kraje. Souřadnice ostatních adresních míst budou postupně doplňovány změnovými soubory."

Takze asi tak ....
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 532Příspěvek Henry

MilanSu píše: No na www ti to ukaze na mape, ale to je jina aplikace (OK System). V datech nejsou souradnice S-JTSK (ty se musi prepocitat do WGS84).
Takze asi by se to muselo dohledavat rucne, coz je nepredstavitelne.
Pokus si das treba Plzen a nastavis si zobrazeni souradnic X,Y, tak tam jsou, u Klatov ale ne.

DOPLNEN
Citace z www
"Upozornění:
Definiční body stavebních objektů a mapové podklady použité v těchto službách nejsou součástí UIR-ADR a uživatelům se neposkytují.

Současný registr UIR-ADR má strukturu 4.2.
CD s celorepublikovými daty struktury 4.2 jsou bezplatně k dispozici na MPSV u správce registru UIR-ADR Ing. Eliáškové.
Registr zatím obsahuje souřadnice X, Y definičních bodů adresních míst pouze u domů s číslem popisným v krajských městech a v bývalých okresních městech Středočeského kraje. Souřadnice ostatních adresních míst budou postupně doplňovány změnovými soubory."

Takze asi tak ....


Aha, i tak je to ale hodně zajímavé...
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 533Příspěvek MilanSu

No ja si taky myslim, pokud se nam podari udelat krajska mesta (mimo Prahu, ta je v mape v632) a casem postupne doplnovat.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 534Příspěvek Roacher

No, 2,5 milionu pozic je docela dost, ale kdyby se to rozdelilo treba podle kraju, bylo pak v kategoriich "uz jenom" 300 000 pozic :lol:

Jinak servisy Skoda jeste nikdo nedela,takze mas volnou ruku!
Acer N35
2x SD 512
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 535Příspěvek Roacher

Skoda ze nemam v632! :(
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 537Příspěvek MilanSu

No kdyz beru 14 kraju po cca 25000 adres, cili cca 350000+ neco ty stredocesky mesta, tak myslim do 0,5 mil se vejdem :D
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 538Příspěvek Roacher

Tak to potom chudak ten, kdo online.poi.cz klikne na "Zobratit všechno" :lol:
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 539Příspěvek MilanSu

No ja bych to osobne videl (na rozdil jak uvadel Henry) jako samostatne soubory (treba CZ-Adresy_Plzen), take uz kvuli stahovani, aktualizaci ....
Nekoho bude zajimat jenom Plzen, tak na co bude stahovat 15-20 x vetsi soubor, a omezit to nejak souradnicemi to neumim ani ja (respektive jeste jsem to nezkousel). Neni pak problem si to automaticky sloucit.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
RiNo
Příspěvky: 5
Registrován: 1.1.2006, 18:57
Bydliště: Chomutov

Příspěvek: # 557Příspěvek RiNo

Přidal jsem dnes kategorii CZ-Auto_Skoda. Nahrál jsem i ikonu (2x) :shock: , ale nepodařilo se mi přiřadit ikonu ke kategorii. Pomůže mi prosím někdo? Předem díky.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 558Příspěvek Henry

RiNo píše: Přidal jsem dnes kategorii CZ-Auto_Skoda. Nahrál jsem i ikonu (2x) :shock: , ale nepodařilo se mi přiřadit ikonu ke kategorii. Pomůže mi prosím někdo? Předem díky.


Vybereš kategorii (CZ-Auto_Skoda), pak klepneš na "Ikony/Poznámky", pak tam je pod ikonami (jsi-li vlastníkem kategorií) odkaz "Přiřadit ikonu ke kategorii" a pak klepnutím na vybranou ikonu se tato přiřadí...
Uživatelský avatar
RiNo
Příspěvky: 5
Registrován: 1.1.2006, 18:57
Bydliště: Chomutov

Příspěvek: # 559Příspěvek RiNo

Díky za radu. Nějak jsem si nevšiml, že: "Přiřadit ikonu ke kategorii" je taky klikací odkaz. :oops:
Odpovědět