železniční stanice

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavelgre
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 9:22
Bydliště: Posázaví

železniční stanice

Příspěvek: # 49867Příspěvek pavelgre

Začal jsem pracovat na rozšíření kategorie CZ-železniční stanice. Už mám vytvořenou (zatím samozřejmě jen jako soukromou kategorii) EU-železniční stanice která by měla nahradit variantu "CZ". V tuto chvíli obsahuje komplet stanice z ČR a částečně z SK.
No než budu pokračovat raději to chci prodiskutovat i sváma. Jde o to jestli vůbec vytvářet variantu "EU" nebo vytvořit pro každý stát kategorii zvlášť. Nebo mám ještě třetí návrh... ponechat "CZ" zvlášť a k tomu vytvořit "EU"(bez ČR) a následně slučovat.
Mé návrhy:
1) EU-železniční stanice (všechny státy v jednom)
2) CZ,SK,PL,A,D,F,GB...-železniční stanice (všechny státy zvlášť a pak slučovat)
3) CZ-železniční stanice + EU-železniční stanice (a pak slučovat)

Zatím přidávám záznamy na Slovensku a to mi ještě dá dost práce. Do té doby bych chtěl vědět jak pokračovat. Pak kategorií (ne)upravím a nechám zveřejnit.

Předem díky za vaše názory. (Stačí odpovědět číslo návrhu pro který jste 1/2/3)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49868Příspěvek Gumídek

Návrh 2. Já například využiji železniční stanice ČR, ale ostatní mi jsou k ničemu...Takže si pak každý může dát ty, které bude chtít, nebo si sloučí, a tím si udělá kategorii EU...
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49877Příspěvek vrána

Asi bych souchlastil s Gumajzem. :mrk:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49878Příspěvek rossini

Zmatkům v této oblasti zabrání nová verze. Stát je samostatný parametr, tedy "políčko"... Každý záznam má od začátku evidovanou zemi a proto je snažší jej identifikovat a zahrnout do souboru (ov2 atd..) V budoucnu, asi příští rok, dojde k úplnému odstranění "CZ-" z názvů a následně si je tam budete "vracet" s ohledem na individuální nastavení. Jednoduše se zafajfkne "chci při sloučení doplňovat CZ- na začátek názvu... Nestihnu to implementovat od startu nové verze, ale v příštím roce to bude odstraněno...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49879Příspěvek Gumídek

Super...ještě by bylo dobré, všem uživatelům nějak sdělit, pokud chtějí smazat některé soukromé kategorie, nebo i uveřejněné, že stačí napsat SZ, a není problém...Protože jsou zde mraky kategorií(sokromých) hotelů, radarů apod, v nich žádné záznamy, ale správci těch kategorií se zde objevují, takž je nelze jen tak vymazat. Odstraňoval jsem některé kategorie u uživatelů, kteří zde nebyli tři, čtyři, pět let a více...a nejvíce ty, které byly prázdné. A pokud v nich něco bylo, tak nesmysly...Ty, které byly přínosné, jsem uveřejnil a upravil záznamy..Ještě by to chtělo nějaké nové správce pro tyty "sirotky"...
Uživatelský avatar
pavelgre
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 9:22
Bydliště: Posázaví

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49880Příspěvek pavelgre

Rossini, mám to teda nechat s tím "EU" které bude časem odstraněno nebo s CZ? a cpát všechno do jedné kategorie(první návrh)? Já jen jestli jsem to dobře pochopil, to si pak každý zafajfkne a stáhne jen ČR nebo nic zaškrtávat nebude a stáhne celou kategorii?
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49881Příspěvek rossini

Teď to prosím udělej po staru, jak Ti radí kluci -> tedy ten bod 2. Potom se to předělá celé najednou. V budoucnu to bude fungovat úplně jinak než teď :mrk:

V podstatě nebude generelně dáno, že si musíš stáhnout "buď CZ nebo EU" ale sám si stanovíš, co si chceš stáhnout... Např. "železniční stanice 5km kolem Brna" plus "autobusové zastávky kolem Prahy", Shell z celé ČR, bankomaty č. 3124, 4516 a 7123(ten poslední bude z Vídně)...

Zní to složitě ale provedení bude jednoduché :mrk: Zatím se nic nemění, jde o to, že nyní je vše zbytečně omezující, to CZ- se např. táhne z historie, ale není důvod, aby zabíralo místo v názvu pro GPS. Pokud si budete přát body jen z ČR, systém Vám vygeneruje body jen z ČR, ale nikoliv na základě toho, jestli mají v názvu "CZ-" ale na základě toho, jestli mají ve státě (políčku) vyplněnou informaci "ČR" ...

Celou úvahu vysvětlím závěrečnou otázkou -> jak si nyní stáhnu bankomaty (nebo cokoliv jiného) pouze pro Olomoucký kraj, když nemáme v názvu něco jako "CZ - OL.KR. - Bankomat"?
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49882Příspěvek Gumídek

To je výborný nápad. Protože je éra chytrých mobilů, takže člověk, který se pohybuje jen po Praze, si stáhne do mobilu jen pražské bankomaty... :palce:
Uživatelský avatar
pavelgre
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 9:22
Bydliště: Posázaví

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49883Příspěvek pavelgre

Tak zatím udělám jen SK-železniční stanice. Jinak máš dobrý nápad :palce: . A vůbec už se těším na nové POI :usmev: .
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49884Příspěvek rossini

Dělám vše pro to, aby jej Gumajz mohl začít používat již o víkendu :mrk: Potom Vám může napsat, jestli je to děs nebo to vypadá nadějně :grin: Ale zbytek až na srazu, později až 12.12.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49885Příspěvek Gumídek

Proboha, neděs mně... :usmev:
Uživatelský avatar
pavelgre
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 9:22
Bydliště: Posázaví

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49901Příspěvek pavelgre

Vytvořil jsem novou kategorii "Nepoužívané železniční stanice" a přemístil do ní všechny nepoužívané zastávky(zastávky které jsou na zavřených tratích pro špatný technický stav, nebo zastávky kde si kraje neobjednali dopravu). V budoucnu si to představuju tak, že pokud se znovuobnoví provoz na zastávce tak jí jednoduše přesunu zpět(do cz-železniční stanice).
Kdo je chcete mít pohromadě, tak si je budete muset od teď sloučit.
Přišlo mi že je ta současná kategorie plná zastávek kde vlaky nezastavují(některé zastávky se ještě používají, třeba pro nostalgický provoz).
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49902Příspěvek rossini

Těším se na dobu, kdy Chaps potažmo ministerstvo na základě nařízení soudu (ještě čerstvé) uvolní data o jízdních řádech. To potom budou službičky a aplikace a informace k poi...

http://byznys.lidovky.cz/ministerstvo-z ... oprava_vam
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49903Příspěvek eidz

Rozdělení stanic - :palec:
Sloučit to jde vždy.

Ad přístup k jízdním řádům - už bylo načase. Konečně budou i offline aplikace, snad i za 0 Kč, které s tím budou pracovat. Možná, kdyby internet v ČR byl dostupný a levný, tak by se nikdo nad monopolem Chaps nepozastavil, neboť online přístup je za 0 Kč....
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
pavelgre
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 9:22
Bydliště: Posázaví

Re: železniční stanice

Příspěvek: # 49952Příspěvek pavelgre

Tak zastávky jsem už pro Slovensko "komplet" zadal. Zadával jsem jen ty které jsou uvedené v jízdním řádě 2012/2013(zastávky kde nejezdí pravidelné vlaky jsem nezadával). Ostatní státy budu zadávat jen pozvolna(je jich šíleně moc). Zadávat budu spíš jen příhraničí a nebo kde staví přímé vlaky z ČR, no uvidím jestli se z toho dřív nezcvoknu :grin: .
Odpovědět