Volné, či neudržované kategorie

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44215Příspěvek Gumídek

Měl bych návrh. Udělat téma, kam by jsme psali kategorie, které jsou dlouhodobě neudržované, a potřebovali by správce, nebo kategorie, kterých by se chtěl správce zbavit, a najít jim jiného...Bylo by to lepší, než narážet na kategorie, na které nikdo už dlouho nesáhl...
Už bych tu měl první : CZ-Sportisimo, správce v ní nebyl více než rok. Zadal jsem teď do fronty pár oprav, aby bylo vidět, jak mají záznamy vypadat...
Co vy na to ???
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44219Příspěvek vrána

Já jsem pro... třeba se nějaká dobrá duše najde... :zamysl: :blazen:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44240Příspěvek Gumídek

Tak co je ??? Správci, hlaste se !!!
postlr
Příspěvky: 1
Registrován: 1.8.2006, 20:43

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44243Příspěvek postlr

A už máš ten seznam volných kategorií, nebo se mám přihlásit a vyfasovat záchodky v Praze?
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44244Příspěvek Henry

Pokud si na http://www.poi.cz dáš do vyhledávání: "Henry", tak najdeš volných kategorií :-) (jen pár z nich potřebuji pro testování...)
Anebo i pokud by ti byla blízká nějaká kategorie od Gumajze, tak by ti ji jistě svěřil.

Ale Gumajz to spíš myslel tak, že když narazíte na kategorii, která je špatně nebo vůbec udržovaná, že požádáte o převzetí správcovství...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44248Příspěvek Gumídek

Přesně tak. Mně nedošlo, že kategorie nějakého správce mít musí, proto máme těch kategorií každý tolik, protože je potřeba aby aspoň někdo autorizoval, nebo dal dohromady kategorii...
Takže do vyhledávače : Henry, Gumajz, atd..a řekni, co by jsi chtěl...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44253Příspěvek Jirásek

Nebo to lze taká vzít na poi.cz odzadu, podívat se na nejstarší kategorie (dle nejstaršího data úprav).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
dejvicna
Příspěvky: 9
Registrován: 23.8.2011, 20:45
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44314Příspěvek dejvicna

Já bych si (pro začátek) vzal kategorii CZ-Cimrman_mista , zároveň navrhuji její přejmenování na CZ-Jara_Cimrman. Časem bych si vzal i nějaké další kategorie..
David
Momentálně bez navi..
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44316Příspěvek Gumídek

Uživatel eidz se také hlásí, posílal mi SZ, že by to rád zkusil.....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44317Příspěvek Jirásek

dejvicna píše:Já bych si (pro začátek) vzal kategorii CZ-Cimrman_mista , zároveň navrhuji její přejmenování na CZ-Jara_Cimrman. Časem bych si vzal i nějaké další kategorie..
David
Tuto kategorii spravuje shrk, tak se s ním domluv přes SZ. Shrk sem chodí často, není to odpadlík.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
dejvicna
Příspěvky: 9
Registrován: 23.8.2011, 20:45
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44325Příspěvek dejvicna

To je právě ta nuance - konkrétní kategorie naposledy změněna 2008, tudíž se navenek projevuje coby "neudržovaná" (v dané kategorii existují nové body, které nejsou coby POI obsahem DB). Tedy jsem mu napsal a uvidíme.. kdyby nic, dám to sem znova:) Ale zpět k "neudržovaným kategorím". Nejstarší kategorie (dle data úpravy) nemusí být neudržovaná, a zároveň kategorie s posledním datem úpravy 2010 může být "neudržovaná", záleží na "živosti" kategorie.. Co třeba kategorie CZ-(a možno i SK)-Nakup_KiK??
Momentálně bez navi..
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44330Příspěvek Gumídek

Já ti poradím. Nejdřív se podívej, kdy byla naposledy upravená, potom si klikni na správce jako když se píše soukromá zpráva, a ještě jednou na jeho nick a ukáže se ti, kdy byla zde na serveru jeho poslední návštěva. A dle toho je možno usoudit, jestli na to kašle, protože sem nechodí, nebo na to kašle programově. V obou případech lze potom přidělit minimálně aspoň spolusprávcovství, když ne plné správcovství....Ale to přidělení je na adminech...Předem upozorňuji, že já nemám práva na přidělení kategorií....
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44347Příspěvek eidz

Nemohu nabídnout denní návštěvnost serveru poi.cz, ale chtěl bych to zkusit.
Je někde manuál či popis, jaký je aktuální pokyn pro udržování kategorií - abych měl stejné noty, jako ostatní...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44350Příspěvek Gumídek

Henry, vysvětlíš ?? Nebo Jirásek ??
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Volné, či neudržované kategorie

Příspěvek: # 44351Příspěvek Tonny

Nějak nechápu, co má Henry nebo Jirásek vysvětlovat.
Gumajzi, ty jsi tu ten, kdo se nejvíc angažuje jak v POI bodech, tak v názoru na jednotný tvar, a ty jsi tedy ten, kdo by měl napsat "noty".
Takže příteli, nic ve zlém, spíše naopak, ale ty jsi zde jediný, kdo má právo psát noty o formátu bodů a o tom, jak by to celé mělo vypadat.
A umíš to pěkně shrnout a zesumírovat... Znáš a víš nejvíc, tak se snaž.... Noty jsou třeba co nejdříve...
:zamysl: :zamysl: :zamysl:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Odpovědět