Kategorie Kapličky, Boží muka

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43827Příspěvek Jirásek

Správce stest se tu sice občas objeví, avšak BZ moc neautorizuje. A protože jich je ve frontě hromada, začal jsem autorizovat za něj.
Avšak ouva, včera jsem něco autorizoval (přitom doplnil PSČ a někde opravil adresy). Dneska přicházejí žádosti o smazání, protože jsou prý kaple zasvěcené. Tak nevím, nejsem odborník. Ale prosím zadavatele, dohodněte se. Případně žádám správce, aby se o kategorii staral.

Edit: Tak jsem nastudoval názvosloví a kapličky, pokud wikinelže, jsou také zasvěcené jednotlivým svatým. Proč mají být tedy jednotlivé BZ z tohoto důvodu odstraněny? Viz Kaplička Lety u Písku a žádost od neuzila. Nebo je to rozměry? Kde je rozměrová hranice? Je rozdíl chápán tak, že na rozdíl od kaple se do kapličky nedá vstoupit? Jak to mám při autorizaci poznat?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43828Příspěvek freewall

Prosím tě a kdo dával návrh na to smazání? Tak se ho zeptej co je proti čemu? Jestli to není nějaký náboženský fanatik. Já nevidím nic na tom, aby byla tahle kategorie - naopak může posloužit k dobré propagaci. To bychom za chvíli nemohli mít "kostely", "poutní místa" ....a já nevím co ještě. Vždyť je to blbost
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43829Příspěvek Jirásek

To jsi mne špatně pochopil, respektive já se asi špatně vyjádřil. Ve frontě k autorizaci byla a je hromada BZ z této kategorie. Správce se jaksi nestará. Tak jsem se do toho pustil a zautorizoval. No a dnes přišli žádosti o smazání těch přidaných BZ (některých). A protože se vlastně hrabu v kategorii někoho jiného, chtěl bych mít trochu jasno.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
mkbn
Příspěvky: 61
Registrován: 1.4.2009, 9:41

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43830Příspěvek mkbn

Nechme kapličky. Byli postaveny proto, že se tam něco událo. Nikdy neškodí se u nich zastavit a popřemýšlet. Je to naše historie. Víra a vyznání v tomto ohledu nehraje roli.
Mio C720, iGo8 8.3.2.64873 na MFD, MicsanTrans v1.1Eur(BIG), content na SD
MioMap 3.3, J&T 3.2a cz TMC
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43834Příspěvek freewall

Jirásek píše:.....Dneska přicházejí žádosti o smazání, protože jsou prý kaple zasvěcené.....
No já tě asi pochopil dobře - jak říkám zeptal bych se na důvod návrhu smazání, určitě bych nebral důvod, že jsou někomu zasvěcené. Každá kaplička je někomu zasvěcená, věnována
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
neuzil
Příspěvky: 20
Registrován: 15.3.2009, 14:11

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43835Příspěvek neuzil

Ne, nejsem náboženský fanatik, jsem věřící člověk, což je myslím normální. To jen na okraj pro jednoho z diskutujících, zřejmě ateistického fanatika (snad se mýlím). Tak trochu někteří nevíte, o čem mluvíte. Je kategorie kapličky a Boží muka a dále jiná kategorie kostely. V kategorii kostely jsem nalezl nejen kostely, ale i kaple. Myslím, že oprávněně. Např. jsou tam i zmíněné Lety u Písku, kde je kaple zasvěcena Panně Marii. Každá kaple svaté osobě zasvěcena NENÍ. Zůstala-li by kaple v Letech i v kapličkách, budou tam dvě ikony přes sebe, protože si dovoluji předpokládat, že kdo má v navigaci kapličky, má tam i kostely. V kategorii kostelů by tedy měly být i kaple, které jsou zasvěcené a ve kterých je technicky možné sloužit mši svatou. často se to děje jen jednou v roce, ale možné mši sloužit tam je. Naopak mezi kapličky bych kromě Božích muk (která jsou jednoznačná) zařadil kapličky, které nemají dveře a nelze do nich vejít a dále kapličky, do kterých vejít lze, ale není tam možné sloužit mši svatou. Buď se tam nikdy neslouží protože není zasvěcená, nebo se tam neslouží proto, protože to není možno technicky. Z důvodu prostoru, absence obětního stolu atd. Myslím, že tak by to mělo být, ale záleží na tom, jak se dohodnou správci obou kategorií.
janinka012
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 19:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43836Příspěvek janinka012

Tak bys mohl spravovat tu kategorii ty když jsi v obraze.
Ja tomuhle taky nerozumím.
Jinak co se týka že jsou dvě ikony nasobě jednoho místa je normální když máš víc kategorii stahlích v navigaci.
příklad:
turistické znamy,turistické vizity, mlýn.
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
neuzil
Příspěvky: 20
Registrován: 15.3.2009, 14:11

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43838Příspěvek neuzil

Ano, to je pravda, jenže takhle by to v tomto případě mátlo. Člověk, který o tom mnoho neví pak netuší, jestli je tentýž objekt kaplí, nebo kapličkou. Mimochodem to, co jsem navrhl smazat, jsem přidal já, neboli nemažu něco komukoli jinému. Správce dělat zřejmě nemohu, protože správcem je někdo jiný a nemám právo mu do toho zasahovat. Obecně myslím, že byste mi měli věřit, o nic nepřijdete a bude to přehlednější a daleko bližší pravdě.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43839Příspěvek freewall

Pane Neuzile přijměte prosím moji omluvu za slovo "fanatik", pokud se vás to dotklo. Návrhy na smazání bodů jsem pochopil tak, že se to toho člověka (tedy vás) dotklo nebo že vás to urazilo, že se tady tvoří body zájmu kapliček, které jsou zasvěcené a proto jsem Jiráskovi psal, aby se zeptal, proč se mají mazat.

Jak tady čtu správce se tu moc neukazuje, takže možná by to šlo domluvit, abyste o to pečoval Vy (teda pokud byste o to měl zájem), protože normální smrtelník třeba chápe kapličku jako malou kapli, ale ty nuance již neví
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
neuzil
Příspěvky: 20
Registrován: 15.3.2009, 14:11

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43841Příspěvek neuzil

Toho co jste napsal si velice vážím, jsem rád, že existují takoví lidé. Kategorii klidně spravovat (nebo spoluspravovat) budu, ale nevím jak to funguje. Právo k tomu by mi zřejmě musel dát dosavadní správce a já bych mu pomáhal. Máte-li zájem, podívejte se na můj náhled na svět na adrese http://miloslavneuzil.wordpress.com/.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie Kapličky, Boží muka

Příspěvek: # 43843Příspěvek Jirásek

Tak abychom tento problém vyřešili ke spokojenosti zainteresovaných, dovolil jsem si z moci úřední uživatele neuzila nastavit jako asistenta (spolusprávce) u této kategorie.
Asistence bude v rukách člověka, který ví o co kráčí. Tím považuji problém za vyřešený.
Zamykám.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Zamčeno