Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět

Návrh rozdělit CZ-Nebezecna_mista je:

dobrý nápad
44
67%
špatný nápad
19
29%
nevím
3
5%
 
Celkem hlasů: 66

eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33586Příspěvek eidz

Já jsem byl PRO rozdělení kategorie. Jenže od té doby nad tím občas přemýšlím a při jízdě si říkám, co by mi pomohlo. A už nejsem zas tak přesvědčený. Protože relevantnost údajů je klíčová. A takto rozdělené by to - ruku na srdce - hlásilo furt něco. Protože pak ještě chybí nepřehledný úsek a jezdí se 130, i když je zde 90 ...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33588Příspěvek freewall

No nemusíš mít všechny stažené a můžeš si přeci vybrat, které tě upozorní. A kolik jich na tebe bude řvát za den? A které by tě tedy pomohly, jak píšeš? Vždyť to děláme pro sebe
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33589Příspěvek vrána

A vždyť si to můžeš částečně sloučit a extra si nechat jen tu, která tě třeba zajímá. O to jde, aby si to každý mohl přizpůsobit vlastním potřebám. Někdo si to sloučí celý, někdo si nechá venku jen třeba ten kvakvapudink, jinej zase zvířata...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Cserv
Příspěvky: 19
Registrován: 29.10.2009, 9:33

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33590Příspěvek Cserv

Mám 4 ikony -> Nebezpečná křižovatka, aquaplaning, nebezpečná zatáčka a úsek dopravních nechod, mám to zarámované podobně jako u radarů, ale v jiném barvě a k tomu je vytištěn vykřičník. Jen nevím jak do toho fóra mám vložit. :(
Go 630 Traffic; NC 9.205.547817.1; Boot 5.5229; karta 4GB SDHC Kingston, Mapa Europe v855.2885
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33591Příspěvek eidz

freewall píše:To eidz:
Neuraž se, ale mluví z tebe nezkušenost, nemáš pravdu - jen pár komentářů:
ad 1) je nesmyl. To mi navigace musí hlásit, pozor, nebezpečná zatáčka?
Mohu ti ukázat x míst, kde až v zatáčce (a to už může být pozdě) si uvědomíš, jak je "utažená" a modlíš se, abys to udržel - a nemusíš jet jako Fitipaldi - denně takovou jezdím - snese 30 - víc ne, kdo ten úsek nezná typoval by to na 50-60km/h
Hlášení nebezpečný úsek, např. s 750 m před problém řeší. Jestli mi navigace hlásí nebezpečný úsek a mám před sebou křižovatku, tak mám čekat nebezpečnou zatáčku??? Určitě nezkušený jsem, co se týká navigací. Na silnicích už km počítám na statisíce...
ad2) budiž, ale smysluplnost nechápu. Na KAŹDÉ křižovatce Vám nemusí dát přednost
např. jsou vedleší silnice rovné jako mlat a dost lidí podlehne iluzi, že jsou na hlavní a smrťák je na to tata
opět, hlášení nebezpečný úsek. Nebo musíte mít dodatek nebezpečný úsek - křižovatka či nebezpečný úsek - zatáčka??? To snad nepotřebuji vědět. Nebo už nekoukám přes čelní sklo a jedu jen podle navigace???
ad4) dle mého názoru nesmyl, stačí mít 5) za mokra nebezpečný povrh je stále nebezpečný.
zřejmě jsi nikdy aquaplaning nezažil. Ikdyž mokrá silnice je méně bezpečná než suchá, ještě neznamená, že je nebezpečná a ne vždy mokrá vozovka = aquaplaning. A když takové místo na tebe čeká někde za horizontem nebo za zatáčkou.... rád bych tě viděl :)
opět, hlášení nebezpečný úsek, OK, s dodatkem nebezpečný povrch. To beru. A samozřejmě místa s aquaplaningem nemusí být totožná s jinými (napadá mě, že nebezpečný povrch budou asi jen díry v sílnici, nebo něco jiného?), ale proč mít toto rozdělené? Budeš reagovat jinak?
Jinak máš pravdu, aquaplaning jsem nezažil. Protože aquaplaning je již zcela neřízené vozidlo....Gratuluji, že jsi ve zdraví mezi námi.
ad6) hezká idea, ale jak ji budeme plnit? Tam, kde někde sejme zvíře, tak se umístí bod ad6)? Jenžě příště to bude o 500 m dál... opět, tam kde není chodník a chodci jsou pravidelně na vozovce
každý zkušený myslivec ti potvrdí, že zvířata, zejména "vysoká" a "prasata" mají svoje trasy, svoje stezky a ty nemění (můžeš je najít i v lese). Jezdím denně křivoklátskými lesy, z 10 jízd vím, že ve 3- 4 případech potkám srnčí - a vím kde a v podstatě ve stejnou dobu. A chodci? Existuje x míst kudy ti vlezou chodci do silnice zpoza živého plotu (třeba na Kladně), nebo třeba na rychlostní čtyřproudové silnici u Ruzyně je najednou přechod pro chodce - přes všechny 4 pruhy!!!. Kdo to vidí poprvé je dost v šoku.
Tak srnčí u nás potkáš taky, bohužel vzhledem k městskému životu ty mrchy chodí, kudu chtějí.
Chodci - opět nebezpečný úsek. Jinak přechod nemá svislou značku, že...

Ale sloučit to lze jednoduše, takže jděte na to. :palec:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33592Příspěvek eidz

freewall píše:No nemusíš mít všechny stažené a můžeš si přeci vybrat, které tě upozorní. A kolik jich na tebe bude řvát za den? A které by tě tedy pomohly, jak píšeš? Vždyť to děláme pro sebe
Za den právě bude řvát dost. Jen při cestě do práce - nepřehledný úsek (dvojitá zatáčka z kopce dolů), křižovatka, kde přednost je problém (ale teď co otevřeli big kruháč v EU, to bude OK), vyjeté koleje (za deště kvakvaplaning).
Pro mě to je už úsek, který znám. Pro ostatní je to nebezpečný, neboť právě v těchto místech buď křížky u cesty (nepřehledný úsek) nebo pravidelné nehody v místech, které jsem popsal...
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33593Příspěvek vrána

No aspoň na to nezapomeneš, opakování matka moudrosti. :blee:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33594Příspěvek freewall

Eidzi s tebou je to zbytečné.....podle tebe je vše vlastně zbytečně - máš oči, máš zákon o provozu na pozemních komunikacích, konec konců navigaci k tomu....... vždyť tě tu nepřesvěčujeme, že to musíš mít, důležité, že spousta lidem to pomůže
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33601Příspěvek eidz

OK. Nové rozdělení vyzkouším a pak se ozvu. Nicméně, spíš to chcete udělat, než by to bylo potřeba...

Jak se bude označovat místo, kde bude souběh nebezpečí - např. chodci a nebezpečná zatáčka? Ať chcete či ne, taková místa budou. Budou v obou sub-kategoriích nebo jen v jedné?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33605Příspěvek freewall

"Jak se bude označovat místo, kde bude souběh nebezpečí - např. chodci a nebezpečná zatáčka?"

Takovýhle kombinací ti vymyslím za hodinu kýbl..... já už na tvoje zásadně negativní názory, kdy všechno je na h...no, všechno je blbě nebudu reagovat -jak jsem psal - v tvém případě je jakékoliv vysvětlování zbytečné, protože jej ani slyšet nechceš... nikdo tě nenutí, abys to stahoval. A navíc - všechny tyhle body už byly v obecné kategorii "Nebezpečné ůseky" - tak proč ses už neozval dřív? Vždyť ti to to dneška nevadilo.
Naposledy upravil(a) freewall dne 28.11.2009, 18:57, celkem upraveno 1 x.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33614Příspěvek freewall

Tak je hotová i třetí "nová" kategorie vypreparovaná z kategorie "Nebezpečná místa" - "Zatáčky" - jsou v ní záznamy související se zatáčkami - nepřehledné, vynášející, za horizontem a já nevím ještě jaké.... prostě zatáčky, které vás mohou za jízdy nemile překvapit
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33630Příspěvek vrána

Sugestivní zatáčka ke strašidlu je tam taky? :grin:
Naposledy upravil(a) vrána dne 29.11.2009, 10:26, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33632Příspěvek freewall

:shock3: :shock3: :shock3:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33633Příspěvek vrána

Šimek - Grossmann: Besídka žáků zvláštní školy :chlamani:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33634Příspěvek vrána

Hale dotaz - děláte někdo (zatím skrytou) kategorii Přejezdy? Pokud ne, tak bych ji dneska snad vyplodil - koukal jsem, že už někdo udělal ikonku, tak se raději ptám.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět