Námět na nové kategorie POI

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27026Příspěvek Gumídek

myčky tu jsou..., co takhle zkusit myci_linky....a jsou tu linky, ruční WAP, a to jak u nás, tak na Slovensku....Při hledání musíš přemýšlet i nad synonymy....Jak stejné slovo říci jinak....
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27028Příspěvek Docent

Tak tak... Třeba bordely nejsou pod CZ-Bordely, ale pod CZ-Statni_instituce :osli: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27029Příspěvek Gumídek

Ne, musím se ohradit, protože je to moje kategorie...jsou to Erotic_club.....Ty státní, to je zase jiný bordel....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27030Příspěvek Jirásek

natalek píše:křížky, oběti autonehod asi ne, to by bylo dosti morbidní....
Hřbitovy Ti nestačí???
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27064Příspěvek natalek

jj, hřbitovy nebrat, každej ho najde dřív či později i bez navi :zamysl:
kdybyste věděli o podobných mapkách, jako je tato, předem díky (např do SZ)

http://www.praha3.cz/reference---dok/mapa_ZPS.pdf
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27071Příspěvek Jirásek

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27072Příspěvek natalek

díky, to je materiálu...
asi o mně nějaký čas neuslyšíte... :pc:
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27147Příspěvek natalek

Jirásek píše:Praha 1, Praha 2, Praha 7-a a Praha 7-b

mrkněte někdo na Prahu 2 - ty červené čárky jsou stání pro ZTP ?
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 27149Příspěvek Jirásek

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
milosh
Příspěvky: 34
Registrován: 15.4.2006, 21:44

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 29063Příspěvek milosh

Nechtel by autor poi restaurace udelat i kategorii NEKURACKE RESTAURACE? moc jich tady bohuzel zatim neni v republice ale zase by s tim nebylo tolik prace :)
www.litoweb.cz - Od tvorby webů až po optimalizaci (SEO)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 29064Příspěvek Gumídek

Nechtěl. Už se to tu několikrát probíralo. Vzhledem k paskvilu, který odsouhlasili naši zákonodárci, to stejně nemá smysl. Nehledě na to, že nám ještě nikdo neporadil, jak udržíme aktuálnost toho, jestli jsou dále nekuřácké, nebo už zase ne. A nemůžeme restaurace v celé ČR objíždět a kontrolovat. A líbí se mi(ironicky), jak si každý diktuje, co bychom měli dělat a jak. Tak ještě jednou, nikdo ze správců jakékoliv kategorie není(a nebyl) za tuto činnost nijak honorován. Takže nápady typu, správce by měl udělat další kategorii, nefungují. Jestli chceš kategorii nekuřácké restaurace, tak ji udělej, a také jí správcuj. Předem upozorňuji, že názor, oni ti uživatelé přispějí spoustou restaurací, předem zapomeň...To už jsme tu s novými správci probírali, také byli plní totální důvěry, jak jim všichni pomůžou. Pak byli bohužel zklamaní, že ono to tak právě nefunguje. Těch, co přispívají a pomáhají udržet aktuálnost, je velmi málo vzhledem k počtu registrovaných uživatelů tohoto serveru. Bohužel....A když si u mne, nebo u míly_p najdeš kategorie které spravujeme, tak pochopíš, že žádné další dělat nemůžeme, už jen kvůli tomu, aby ty které máme, byly pořád v rámci možností aktuální, použitelné atd.....A nejsem kuřák. Před rokem a půl mne tento zlozvyk opustil....A pokud vím, míla je nekuřák také...
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 33466Příspěvek faldicek

Zdravím, všiml jsem si, že v databázi je několik kategorií pneuservisů a já se chci zeptat, nešlo by tyto kategorie sloučit do jedné? Myslím, že by to bylo dobré pro případ nouze, to člověk prostě hledá nejbližší pneuservis a je jedno jestli je to Barum nebo nějaký Franta Nováků...
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 33468Příspěvek eidz

Online POI/Slučování kategorií/Automatické nastavení/CZ-Pneuservisy

Případně si můžeš nastavit svoje sloučené kategorie.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
MC1980
Příspěvky: 3
Registrován: 5.4.2009, 10:38

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 34641Příspěvek MC1980

Nazdar :-) Jako zaměstnanec v morbidním oboru si dovolím nesouhlasit, že se hřbitov najde dříve či později. Pošlou vás na hřbitov do vesnice XY a většinou bývá za vesnicí a ted na které straně. Najezdíte toho docela dost :-) To mi věřte. Já spíš řeším dilema, jestli se pustit do kategorie, která vám tady bude asi k ničemu, ale pro pohřebáky docela fajn :-D Mám na mysli něco jako CZ-Patologie_a_soudni a CZ-Pohrebni_sluzby :-D Za ty hřbitovy jsem docela vděčný :-) :palce:
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 34657Příspěvek vrána

Já tu provozuji mj. taky dvě takové specifické kategorie - Hasičské stanice a Hasičské zbrojnice. Začínal jsem tak, že kategorie byly neveřejné a postupně jsem na nich pracoval a doplňoval je. Zveřejněny byly, až bylo v každé alespoň 200 záznamů. No a jedna už je kompletní, jen čas od času dojde ke změně polohy, když se hasiči přestěhují do nového nebo je postavena úplně nová stanice tam, kde předtím nikdy nebývala. Druhá má přes 400 záznamů, cílem je +- 7000, ale k tomu asi nikdy nedojde...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět