Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29931Příspěvek mila-p

No umazáváme to pro TomTomy, protože TT je www adresa a některé jiné údaje k ničemu. Pokud si kategorii stáhnou uživatelé jiných zařízení, které tyto údaje využijí, těm se stáhne i s www, atd., takže je dobře, že weby vyplňuješ - to děláš vlastně pro jiné typy navigací, které s tím nemají problém...koukni třeba do restaurací - tam jsou všechny údaje vyplněné (pokud jsou k dispozici), takže to děláš dobře :usmev:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 29932Příspěvek freewall

8-)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30022Příspěvek Jirásek

Vážení znalci, odborníci a hlavně porotci. V žádostech o zveřejnění jsou dvě kategorie správce mvs-group. Nevypadají špatně, ale obávám se popisu. Název BZ vypadá asi takto GLOBUS-Idar - Oberstein, GLOBUS-Hoyerswerda. To množství pomlček se mi nelíbí, nebude to při generování zlobit?
Nebylo by lepší GLOBUS Hoyerswerda, GLOBUS Idar - Oberstein?
Jenom se táži, aby dotyčný nedělal zbytečnou práci a později nepředělával. Henry, co ty na to. Nebude to zlobit?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30024Příspěvek Docent

Abych pravdu řekl, mně se tady tyhle kategorie prostě nelíbí... Cizí POI jsou snad třeba na poiplaza a snad i jinde... Víme, jak to vypadá s přidáváním a opravami POI v ČR, takže si docela živě představuji, jak to bude s POI v Německu (ostatně stačí se podívat na pár kategorií cizích POI, které tady jsou, třeba kdy byly naposled aktualizovány)...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30030Příspěvek Henry

Pomlčky v názvu mohou být - ničemu to nevadí...
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30042Příspěvek faldicek

Rád bych tímto apeloval na zadavatele bodů zájmu aby zadávali přesné souřadnice. Teď v létě jsem dost cestoval po republice a narazil jsem na dost špatně umístěných bodů zájmu, zejména v kategorii čerpací stanice LPG a kempy. Zejména u čerpacích stanic se mi stalo, že bod byl umístěný až o dvě ulice dále než ve skutečnosti. Moc nepotěší když pak člověk musí s plně naloženým autem se otáčet či vycouvávat z malých uliček... Děkuji
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30047Příspěvek Docent

No tak se ještě pochlub, u kolika těch špatně umístěných POI jsi zadal opravu... :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30055Příspěvek faldicek

Bohužel jsem si správné polohy nezaznamenal, uvědomil jsem si to bohužel pozdě. Vím o jedné v blízkosti bydliště. Je to tato a tato, tyhle čerpací stanice vůbec neexistují...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30058Příspěvek Gumídek

No, ale to se zadává kam ???? No přece přímo v kategorii, dáš odstranit bod, a napíšeš zdůvodnění....
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30063Příspěvek faldicek

Jasan, učiním tak, chtěl jsem to uvést jen jako příklad, ona čerpací stanice je umístěna cca. 500 m od uvedeného bodu a v databázi je uvedena i se správným označením. Nechtěl jsem se nikoho dotknout, tuto databázi POI používám a jsem za ni vděčný. Chtěl jsem tim říci aby člověk který zapíše bod do databáze aby zapsal přesné souřadnice a ne odhadem, k čemu nám pak jsou přesné navigace...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30064Příspěvek Docent

njn, ale těžko chtít po správci, aby si polohu nově přidávaného bodu zajel ověřit na místo, že... A na fotomapách všechno ověřit nejde, protože místo objektu je na nich často v lepším případě staveniště, v horším pole...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30066Příspěvek faldicek

Ano, to po správci nikdo chtít nemůže, ta výzva byla určena těm kdo pošlou daný bod ke schválení...
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30082Příspěvek faltak

Spíš si měl apelovat na sebe, aby jsi vůbec nějakou opravu zadal, když je tam tolik nepřesností. :KO:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30084Příspěvek freewall

Nevím, jestli to oprávnění uživatelé, vyjadřující se k zveřejnění kataegorie, zaznamenali - došlo k jakési úpravě názvosloví, které může vést k tomu, že omylem kliknete, že jste pro zveřejnění, přesto, že chcete, aby zveřejněna nebyla - je tam totiž button "Pro zneveřejnění" nebo "Proti zneveřejnění" - nevím, proč nemůže být jasně česky "Pro zveřejnění" nebo "Proti zveřejnění". Určitě už to někdo přehlédl, protože nevím teď která kategorie je o ničem a vykrádání dat odjinud a přitom "pro zveřejnění" jsou 3, proti jeden.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 30085Příspěvek freewall

Jinak už se tady k tomu někdo vyjadřoval - nejsem zastáncem zahraničních bodů, byť se jedná např. o radary. Nikdo neví, jak je to aktuální a jak autor chce garantovat aktuálnost, takže bych každému doporučil "Poi Plaza"
Naposledy upravil(a) freewall dne 4.8.2009, 19:37, celkem upraveno 1 x.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět