Jídelny, bufety a vývařovny

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
michelin77
Příspěvky: 11
Registrován: 17.5.2007, 16:13
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27875Příspěvek michelin77

Zdravím všechny, kteří se sem podívali. Chtěl bych založit databázi POI - Jídelny, bufety a vývařovny. Nemám bohužel přehled kde všude jsou. Jsem z Prahy a vím jen o pár jídelnách. Chtěl jsem Vás poprosit o pomoc se shromažďováním dat. Víte o nějaké výborné, dobré či slušné jídelně ve Vašem městě???!!! Dejte mi prosím vědět, třeba pro začátek přes SZ, později (až bude případná vytvořená kategorie zveřejněna) samozřejme již klasickou cestou!!! MOOOC DĚKUJU :palec:
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27878Příspěvek Tonny

Nebude to duplicita k restauracím?
Nemyslím to zle, klidně to založ, ale osobně v neznámém městě hledám na jídlo restauraci, nenapadlo by mne hledat vývařovnu.
Zdraví Tonny
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27882Příspěvek Jirásek

Osobně jsem tuto problematiku s Michelinem77 probíral (kolega z práce). On podal trochu malé vysvětlení o obsahu kategorie.
Jedná se mu o opravdu "lidové" občerstvení (na guláš a dělnickou šunku) typu teplého bufetu v masnách, obyčejné jídelny "na stojáka" (dříve se tomu říkalo automat či kulomet) a pod. Nikoliv nějaké stánky s buřtem. Pro příklad - kdo zná oblast v Praze Letné, na M. Horákové je taková prodejna masa a lahůdek, kde mají teplou sekci (prosím nereagovat) - sekaná, guláš, dršťková pol. a pod. Dokonce uvažuje i o přidávání hodnocení ***, jedna * - nic moc, pět ***** - velice slušné. No prostě Michelin :haha: .
Za klasickou duplicitu s restauracema to nepovažuji, tam takovéto "luxusní" podniky snad ani nejsou. Ale rád si přečtu i názor ostatních.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27885Příspěvek Docent

Jj, taky bych to neviděl na duplicitu s restauracemi. Určitě tam přidám řeznictví s teplým koutkem :grin: v Plané nad Lužnicí, kde jsem jednomu pánovi pěkně zmastil rukáv od bundy omastkem z klobásy (neměl si sedat ke mně, když jinak byl koutek úplně prázdný :chlamani: ).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
danik73
Příspěvky: 10
Registrován: 28.12.2008, 16:43
Bydliště: JO70KF

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27888Příspěvek danik73

dobrý den,
osobně bych to dával do restaurací a rozlišoval bych to předponama - JID, BUF, VAR,
beztak už se tam používají (PIZ, CHI, PIV),
danik73
TomTom GO 730T v8.351, Boot 5.5120, WCE 2GB v800.1765
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27889Příspěvek Docent

To je taky řešení, a zkratka HAF by označovala vývařovnu s vietnamskými specialitami :haha: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27891Příspěvek Jirásek

danik73 píše:dobrý den,
osobně bych to dával do restaurací a rozlišoval bych to předponama - JID, BUF, VAR,
beztak už se tam používají (PIZ, CHI, PIV),
danik73
Osobně bych to raději viděl oděleně. Ale máš pravdu, ta "předpona" by nemusela být tak od věci - kvůli případnému slučování.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27900Příspěvek freewall

Přikláním se k samostatné kategorii než odlišovat nějakými předponami, příponami ap.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27908Příspěvek mila-p

Vzhledem k tomu, že jsem v minulosti nějaké ty jídelny a bufety do CZ-Restaurace "propašoval" (předpona JÍD, BUF), ale pak jsme se s Gumajzem dohodli, že bufety NEE, byl bych přesto rád, kdyby se do restaurací vrátily stejně tak aby se s restauracemi sloučila kategorie CZ-Restaurace-café. Takhle by to bylo moc roztahané. PIZ, CHI, ITA, atd. fungují v restauracích také a myslím že s tím nikdo nemá problém. JÁ JSEM PRO TO, DÁT VŠE POD RESTAURACE :palce: Každý hledá v restauracích tu "svou" cenovou skupinu, někdo radši nekuřácký nóbl podnik a někdo jako já si rád o pauze zajde na super sekanou do jídelny v Kunraticích (souřadnice dodám) :grin:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
michelin77
Příspěvky: 11
Registrován: 17.5.2007, 16:13
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27926Příspěvek michelin77

Děkuji těm, kteří se zde zatím vyjádřili. Budu i nadále sledovat toto vlákno. Jde mi skutečně o to udělat sekci JÍDELNY, protože restaurací je všude plno. Cestuji hodně po republice a "hutnou" dršťkovou, gulášovou nebo ovarové koleno prostě v klasických restauracích moc nevidím. Dále zde hraje roli i cena, protože já dám radši 25-30Kč za "hutnou" dršťkovou než za obyčejný hovězí vývar udělaný z "bujonu". A to mi věřte, že jsem v téhle republice jedl už na dosti místech. Já jsem "masožrout" a pizzu nebo těstoviny si dávám jen občas.

KDYBY MI TO TU NEVYŠLO, TAK BYCH VÁS CHTĚL TÍMTO ALESPOŇ POPROSIT O SOUŘADNICE DANÝCH JÍDELEN U VÁS VE MĚSTĚ. UDĚLAL BYCH SI Z TOHO SVOU DATABÁZI!!!

DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI :cheers: 8-)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27933Příspěvek Gumídek

Mílo, vůbec se nenamáhej, ať si tu kategorii udělá, stejně si nikdy nikdo nedá říct. Každý chce mít svou kategorii, jen si nikdo nechce nějak uvědomit, že sama o sebe se starat ta kategorie nebude :nastvany: . Takže za pár týdnů či měsíců ta kategorie ztratí aktuálnost. Protože v dnešní době, kdy restaurace hynou(a vznukají nové) jedna za druhou, tak stejný osud potkává i jídelny(byť s hutnou držťkovou)....Takže mu do toho nemluv a nech ho. Bylo to jako s motoresty...My budeme dál pokračovat v tom, jak ty kategorie vedeme, a budeme rozlišovat předponami :usmev: ....A vzkaz pro Michelina : Jestli si myslíš, že ti všichni budou posílat jídelny, jak na běžícím pásu, tak se bohužel mýlíš. Toto jsem si také myslel u restaurací, a nejen u nich. Dopadlo to tak, že při své práci(u které to naštěstím jde) stále jezdím po Praze a středočeském kraji, a kontroluji aktuálnost údajů. A je to dost tristní. Někde jsem nebyl měsíc, a už tam není to, co tam bylo, ale mezitím tak bylo něco, a teď je tam už něco třetího...Tak s tím počítej....A neber to tak, že bychom na žárlili na to, že někdo si dělá kategorii....To vůbec ne..Jen s tím už máme zkušenosti...
Uživatelský avatar
michelin77
Příspěvky: 11
Registrován: 17.5.2007, 16:13
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27938Příspěvek michelin77

Děkuju za další názor. Dávám Ti za pravdu, ale i tak bych rád věděl kde všude jsou jídelny. Co je dnes nemusí být zítra. S tím plně souhlasím. S kolegou Jiráskem jsem to osobně probral a také mě upozorňoval na dané problémy. Kategorii nemusím nutně založit, ale každý by měl dostat šanci. Samozřejmě nebudu zakládat kategorii když tam budu mít 3 jídelny. Jen v Praze jich mám zatím 6.

Přeji pěkný den :jupi:
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 27964Příspěvek natalek

okresy PI, ST, PT z hlavy asi 6 bufáčů...dodám :palce: ...směle do toho....
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Uživatelský avatar
michelin77
Příspěvky: 11
Registrován: 17.5.2007, 16:13
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 28016Příspěvek michelin77

Super! Budu rád za každou jídelnu. :palec: :jupi: :palce:
danik73
Příspěvky: 10
Registrován: 28.12.2008, 16:43
Bydliště: JO70KF

Re: Jídelny, bufety a vývařovny

Příspěvek: # 28020Příspěvek danik73

o jedný skvělý klasický jídelně na stojáka bych věděl - Loc: 50°6'17.515"N, 14°27'0.351"E
TomTom GO 730T v8.351, Boot 5.5120, WCE 2GB v800.1765
Odpovědět